Organizator: UKS „BASZTA” Wodzisław Śląski
Współpraca: „Markusia” Wodzisław Śląski
Patronat medialny: Nowiny Wodzisławskie

Grupy turniejowe i system rozgrywek:

Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim. Rozegrane zostanie 7 rund, czas gry – P10’ (po 10 minut dla zawodnika).

• Grupa A – dzieci do 7 roku życia – rocznik 2017 i młodsi
  • Grupa B – dzieci do 9 roku życia – roczniki 2015 i 2016
  • Grupa C – dzieci do 11 roku życia – roczniki 2013 i 2014

Warunki uczestnictwa:

1. Turniej jest dostępny dla wszystkich dzieci z rocznika 2013 (bez względu na datę urodzenia) oraz młodszych. Jest on przeznaczony głównie dla dzieci początkujących oraz średnio zaawansowanych, o maksymalnym rankingu 1600 punktów PZSzach.
  2. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 czerwca poprzez serwis chessarbiter.com, e-mail, fb.com/uksbaszta, telefonicznie lub sms.
  3. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, rok urodzenia dziecka, miejscowość albo klub.
  4. Liczba miejsc jest ograniczona do 60 we wszystkich grupach łącznie, decyduje kolejność zgłoszeń. Lista uczestników będzie uaktualniana na stronie turnieju. Osoby, które zapiszą się a nie będą mogły przybyć, prosimy o informację, aby nie zajmować miejsc innym dzieciom (wystarczy sms).
  5. Opłata wpisowa: 40 zł, płatne w dniu zawodów gotówką. Dla członków UKS „Baszta” – 30 zł.

Informacje o turnieju i zgłoszenia: Wojciech Mamak, tel. 797 790 861, klub@uksbaszta.pl

Termin i miejsce:

Zawody zostaną rozegrane 15 czerwca w budynku dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim (ul. Rybnicka 2A, I piętro – sale konferencyjne). Zapraszamy do skorzystania z parkingu sklepu dziecięcego „Markusia” znajdującego się obok dworca (z tyłu sklepu) – jest bezpłatny dla uczestników turnieju.

Harmonogram:

• 8.30- 9.15 potwierdzanie zgłoszeń
  • 9.00 – krótkie szkolenie z obsługi zegara i zasad turnieju (dla chętnych)
  • 9.30  Otwarcie zawodów i odprawa techniczna
  • 9.40 – Rundy I – IV
  • Około godziny 12.00 (po czwartej rundzie), planowana jest przerwa, w trakcie której zapraszamy na lody i inne atrakcje przygotowane przez sklep „Markusia”. Długość przerwy będzie zależna od pogody (maksymalnie godzina)
  • Od 13.00 – rundy od V do VII,
  • około 14.30 zakończenie (po ostatniej rundzie).

Nagrody:

• Puchary za miejsca I-III w każdej trzech z grup wiekowych.
  • Dyplomy lub upominki dla miejsc IV-VI, w każdej z grup.
  • W grupie do lat 7 każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal (za wyjątkiem trojga zwycięzców, którzy otrzymają puchary).
  • W każdej grupie zostanie nagrodzony najlepszy początkujący szachista (bez kategorii szachowej), oddzielnie chłopcy i dziewczęta.
  • W czasie turnieju każdy uczestnik otrzyma słodką przekąskę

Sędziowie:

Sędzia główny – Mariusz Kieś
Sędzia pomocniczy – Alicja Lach

Uwagi:

Na miejscu będzie możliwość zakupu gorących i zimnych napoi oraz lodów w mobilnym stanowisku przy budynku dworca (dla uczestników będą przygotowane rabaty).

Organizator zapewnia sprzęt szachowy. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, nadzór nad zawodnikami sprawują opiekunowie.

Na sali gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy, sędziowie oraz organizatorzy. Dla opiekunów będą wyznaczone miejsca, w których można będzie oczekiwać na dzieci (mała sala konferencyjna).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, ograniczenia liczebności poszczególnych grup, a w przypadku zbyt małej liczby osób połączenia lub zmiany systemu rozgrywek. Nagrody (puchary, wyróżnienia) nie łączą się.

Rodzice lub opiekunowie prawni zgłaszając udział dziecka w zawodach sportowych wyrażają zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000 z późn. zm.) w serwisie chessarbiter.com, w zakresie wymaganym do przeprowadzenia turnieju, a także imienia, nazwiska i wizerunku dziecka w materiałach z relacji z zawodów sportowych w serwisach organizatora i mediach.

Serwisy turniejowe:
Grupa A – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_2393/
Grupa B – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_2395/
Grupa C – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_2396/

Zapraszamy również do obejrzenia, jak turniej wyglądał w ubiegłym roku.